عینک آفتابی

فیلـتر

نمایش دادن همه 6 نتیجه

خرید اینترنتی انواع عینک، مدل های آفتابی و روزمره، طبی و …

وقتی از اکسسوری حرف می زنیم، خرید عینک یکی از گزینه های جذاب و مهمی است که ممکن است به ذهن برسد. چونکه کاربردهای متنوع و مهمی از آن میتوان یافت.

عینک طبی برای بهبود بینایی استفاده می شود. عینک دودی یا آفتابی از چشم ها در برابر اشعه مضر خورشید مراقبت می کند.

به جز این موارد میتوان از عینک به عنوان یک اکسسوری مهم و پرکاربرد در جذابیت و زیبایی استایل های مختلف صحبت کرد.

فریم هایی را انتخاب کنید که مناسب شکل صورت شما باشد

یکی از جنبه های کلیدی که هنگام انتخاب فریم برای عینک آفتابی باید به آن توجه داشت، ساختار چهره فرد است. استایل قاب باید مکمل ویژگی‌های صورت فرد باشد و نه فقط لباس‌ها.

هنگام خرید عینک، به دنبال چیزی هستید که هم ظاهر خوبی داشته باشد و هم با شخصیت شما مطابقت داشته باشد. نکته کلیدی این است که فریم هایی را انتخاب کنید که شکل صورت شما را صاف می کند.

صورت گرد:

صورت دایره ای با پیشانی گرد. برای اینکه چهره گردتر خود را متملق کنید، به دنبال فریم هایی باشید که پهن تر از قدشان باشد.

ممکن است متوجه شوید که یک عینک مستطیلی شکل بهتر به نظر می رسد زیرا ساختاری را به شما می بخشد و به جای گردتر، چهره شما را بلندتر نشان می دهد.

برای کسانی که صورت گرد دارند، فریم های مستطیلی یا عینک آفتابی بهترین گزینه هستند.

صورت قلب/الماس:

این شکل صورت با گونه های قوی و پهن، پیشانی بزرگ و چانه باریک مشخص می شود.

با این شکل، صورت شما دارای گونه های قوی و پهن و پیشانی بزرگتر خواهد بود که به صورت چانه باریک تر منحنی می شود. به دنبال عینکی متناسب با زاویه بندی صورت خود باشید.

یک جفت عینک با فریم گرد با قسمت بالایی پهن تر از قسمت پایین ممکن است جذاب باشد.

صورت مربعی:

با صورت مربعی، صورت شما به خصوص در اطراف صورت و فک زاویه دارتر می شود. زوایای خود را با قاب های گردتر نرم کنید و از هر چیزی که مربع یا زاویه دارتر است اجتناب کنید.

اگر صورت و فک مربع شکل دارید، باید سعی کنید با فریم عینک خود زاویه بندی طبیعی صورتتان را نرم تر کنید. فریم های نرم تر و گرد، زاویه های تند صورت شما را متعادل می کنند.

اگر فردی دارای صورت مربعی باشد، می تواند به سراغ فریم های گرد یا بدون لبه برود.

صورت بیضی شکل:

اگر صورت بیضی دارید، می توانید تقریباً هر نوع فریمی را بدون هیچ مشکلی بپوشید. جذاب ترین عینک برای شما ممکن است عینکی باشد که متقارن تر باشد. آنها ساختار بیشتری خواهند داشت، اما نرم تر هستند و پایین گردتری برای متعادل کردن آنها دارند.

ساختار صورت بیضی شکل بهترین نوع برای زدن عینک است. اگر صورت بیضی شکل دارید دستتان برای خرید انواع فریم عینک باز است و می توانید مدل های متنوعی را امتحان کنید. بهترین انتخاب برای شما می تواند فریمی با ساختار قوی و ضخیم و البته قسمت های دایره ای و گرد برای نرم تر کردن ظاهر آن باشد.

اشکال صورت دیگری نیز وجود دارد، اما اینها رایج ترین هستند. اگر فکر نمی کنید صورت شما با این موارد مطابقت دارد، بهترین گزینه این است که شخصاً عینک را امتحان کنید. این به شما ایده بهتری در مورد اینکه چه چیزی جذاب است و چه چیزی نیست، می دهد.

اگر در محیط های بسیار گرم یا مرطوب زندگی می کنید، ممکن است از پدهای بینی در فریم های فلزی واکنش آلرژیک داشته باشید. فریم های پلاستیکی از نظر وزن سبک و بسیار بادوام هستند، اما فقط در سبک های حاشیه دار هستند. آنها به ویژه برای کودکان خردسال مناسب هستند زیرا این قاب ها می توانند سختی زیادی را متحمل شوند.

لنز مناسب و محافظت از چشم

چشمان شما یکی از حساس ترین اندام های بدن هستند و در صورت غفلت از آن می تواند منجر به مشکلات بینایی شود. از این رو مهم است که هنگام انتخاب یک جفت عینک مناسب، کیفیت را بررسی کنید. اولاً، لنزهایی که طبق نسخه خریداری می شوند باید از مارک خوب، نازک و سبک وزن باشند که گرد و غبار، آب، خراش و لکه را دفع می کند.

علاوه بر محافظت جامع، می‌توان لنزهایی را بررسی کرد که در برابر اشعه‌های مضر UV و نور آبی HEV ساطع شده از صفحه‌های دیجیتال محافظت می‌کنند. عینک آفتابی باید دارای لنزهای محافظت شده در برابر اشعه ماوراء بنفش با پلاریزه برای کاهش تابش خیره کننده باشد.

در مورد فریم ها، از مواد فریم که سبک و بادوام هستند، انتخاب کنید.

متریال لنز را طوری انتخاب کنید که به بهترین وجه برای سبک زندگی شما مناسب است. عدسی‌های عینکی که انتخاب می‌کنید ممکن است تحت تأثیر پنج عامل قرار بگیرند: ظاهر، راحتی، بینایی، دوام و ایمنی.

پوشش لنز عینک 

پوشش های لنز می توانند دوام، عملکرد و ظاهر عدسی های عینک را افزایش دهند. یک پوشش سخت می تواند عمر لنز را افزایش دهد. آنها همچنین سطح را نسبت به فشارهای مکانیکی که می تواند منجر به خراشیدگی و بدتر شدن بینایی شود، کمتر حساس می کند. همچنین برای بهبود ظاهر و به حداقل رساندن انعکاس های حواس پرت کننده از طریق عدسی عینک، کیفیت بالا و ضد انعکاس پوشش نیز مهم است. علاوه بر این، یک عدسی خوب نیز نباید کثیفی، گرد و غبار و کرک را به راحتی جذب کند. آنها نیز باید به راحتی تمیز شوند.

می‌توانید از میان مجموعه‌ای از پوشش‌های لنز که به ارزش و طول عمر عینک شما می‌افزاید انتخاب کنید. این پوشش ها می توانند دوام، عملکرد و ظاهر لنزهای عینک شما را چه از لنزهای تک بینایی، چه دو کانونی یا پیشرونده که استفاده می کنید، افزایش دهند.

پوشش‌های ضد خش سطح سختی را اضافه می‌کنند که در صورت افتادن تصادفی یا استفاده نادرست از عینک شما در برابر خط و خش محافظت می‌کند. پوشش های ضد انعکاس باعث کاهش تابش خیره کننده و هاله های اطراف چراغ ها در شب می شود و بازتاب های غیر جذاب را از لنزهای شما حذف می کند. علاوه بر این، می توانید از بین پوشش های ضد گرد و غبار و آب، مقاوم در برابر لکه، محافظ UV، فناوری آبی و سایر پوشش ها انتخاب کنید.

طرح های چند منظوره عینک آفتابی، روزمره و طبی…

هنگام انتخاب یک عینک آفتابی، در صورت بروز هر گونه سردرگمی، باید از یک جفت خلبان یا مسافر کلاسیک استفاده کرد. همیشه یک شکل فریم خاص وجود دارد که مناسب همه انواع صورت است و این باید بخشی از مجموعه عینک آفتابی فرد باشد. از نظر فریم عینک، همیشه می‌توان آزمایش کرد و به استایل آن پی برد. عینک‌ها در فریم‌هایی با رنگ‌ها، طرح‌ها و مواد امروزی موجود هستند که لنزهای تجویزی شما را تحسین می‌کنند و یک سبک ساده را بسیار شیک نشان می‌دهند.

رنگ و سبک مناسب را انتخاب کنید

یکی دیگر از جنبه‌های مهمی که در هنگام خرید عینک باید در نظر گرفت، حرفه یا سبک زندگی است. اگر در محیط شرکتی کار می کنید، استفاده از قاب ها و رنگ هایی مانند بیضی، مستطیل در رنگ های نقره ای، قهوه ای، مشکی یا طلایی پیشنهاد می شود. به طور مشابه، اگر فردی به حوزه کلاسیک و هنر تعلق دارد، می‌توان به سراغ استایل‌های قدیمی با رنگ‌های پر جنب و جوش مانند آبی یا بنفش رفت.»

بودجه خود را در نظر بگیرید

خرید یک جفت عینک مناسب همیشه برای چشم فرد مفید است. این فقط یک وسیله جانبی نیست بلکه یک ضرورت است. اغلب لنزها دارای ویژگی‌های مانند فیلترهای نور آبی و ویژگی‌های تطبیق‌پذیر نور (فوتوکروماتیک) مناسب برای داشتن یک سبک زندگی فعال هستند.

اطلاعات بیشتر ...